EUROGUIDANCE PÁLYATANÁCSADÓI DÍJ 2024 – DÍJÁTADÓ ÜNNEPSÉG
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal keretén belül működő Euroguidance Magyarország Központ 2024-ben ötödik alkalommal hirdette meg a Euroguidance Pályatanácsadói Díjat.
A kétévente megrendezése kerülő Euroguidance Pályatanácsadói Díj elsődleges célja, hogy magyarországi pályatanácsadási jó gyakorlatokat gyűjtsön össze és fórumot biztosítson a pályatanácsadás során használt jó példák és eszközök népszerűsítésére. Két kategóriában lehetett pályázatot benyújtani, a Euroguidance a fiatalokért-, illetve a Euroguidance a felnőttekért díjra.
A pályázati felhívásra az ország egész területéről érkeztek pályázatok. Mindkét kategóriában az első három helyezett pályamunkát díjazzuk, ezen kívül hat különdíj is kiosztásra kerül. A díjátadó során nemcsak a 2024-es pályázat legjobb pályamunkái, de külföldi jógyakorlatok is bemutatásra kerülnek.
Az ünnepélyes díjátadóra 2024. november 26-án kerül sor Budapesten a D50 Hotel és Rendezvényközpontban, az alábbi program szerint.
A részvétel díjmentes, de előzetes regisztrációhoz kötött. A regisztrációs link segítségével 2024. november 20-ig kérjük, jelezzék részvételi szándékukat.
A díjátadó időpontja: 2024. november 26. 10:00-14:00 óráig
A Euroguidance Pályatanácsadói Díj 2024 bemutatása – Karvázy Eszter, nemzetközi csoportvezető, NSZFH
10:30-11:30
Euroguidance Pályatanácsadói Díj – lett, szlovák és cseh jó gyakorlatok
11:30-12:00
Kávészünet
12:00-13:00
Díjátadó ünnepség
13:00-14:00
Ebéd
EUROGUIDANCE PÁLYATANÁCSADÓI DÍJ 2024 pályázati felhívás
Felhívás pályatanácsadási jó gyakorlatok megosztására
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal keretein belül működő Euroguidance Magyarország Központ 2024-ben ötödik alkalommal hirdeti meg a Euroguidance Pályatanácsadói Díj pályázatot.
A Euroguidance Pályatanácsadói Díj célja a magyarországi életpálya-tanácsadás jó gyakorlatainak összegyűjtése, továbbá kommunikációs platform biztosítása a pályázatok népszerűsítésére.
Pályázati kategóriák
Pályázatot benyújtani két kategóriában lehet, aszerint, hogy milyen korosztályt céloz meg a pályázatként benyújtott jó gyakorlat:
Euroguidance a fiatalokért díj – a fiatalok számára kidolgozott jó gyakorlatok
Euroguidance a felnőttekért díj felnőtt korosztály – felnőttek számára kidolgozott jó gyakorlatok
Kik pályázhatnak?
A pályázat nyitott minden szervezet, intézmény vagy magánszemély számára, amely/aki Magyarországon életpálya-tanácsadást – pályaorientációs tanácsadást, pályamódosítási-, pályaváltási tanácsadást, rehabilitációs tanácsadást, munkavállalási tanácsadást, álláskeresési tanácsadást, karrier tanácsadást – nyújt.
Pályázhatnak alap-, közép- és felsőfokú oktatási intézmények, felnőttképzők, állami-, megyei- vagy helyi önkormányzati fenntartású intézmények, non-profit szervezetek, illetve vállalkozások, cégek és magánszemélyek.
Milyen tevékenységekkel lehet pályázni?
A Euroguidance Pályatanácsadói Díjra olyan tevékenységekkel, módszerekkel, eszközökkel lehet pályázni, amely életpálya-tanácsadási szolgáltatáshoz kötődnek. A pályázat benyújtásának feltétele, hogy a tevékenység és/vagy a szolgáltatás során használt eszköz, módszer újszerű legyen, tehát a 2022–2024 évben került-, vagy kerül alkalmazásra (2022. évből csak olyan pályázatokat van módunkban értékelni, amelyek nem szerepeltek a 2022. évi Euroguidance Pályatanácsadói Díj pályázaton.)
A tevékenységek célcsoportja: A pályázati kiírásban meghatározott szolgáltatást igénybe vevők teljes köre (általános iskolások, középiskolások, fiatalok, felnőttek, álláskeresők, pályamódosítók, hátrányos helyzetű csoportok stb.).
A pályázatban bemutatott tevékenység és/vagy szolgáltatás (eszköz, módszer) az alábbiakra irányulhat:
Hogyan mérik a szolgáltatás/eszköz minőségét és hatását?
Milyen módon tud hozzájárulni a bemutatott jó gyakorlat az életpálya-tanácsadással foglalkozó szakemberek, pedagógusok munkájához? Mely szervezetek, személyek számára ajánlaná a készítő?
Az űrlap végén maximum 2000 karakter terjedelemben kell összefoglalni a pályázatot (nyertes pályázat esetén ezt az összefoglalót jelentetjük meg a Euroguidance honlapon)
A pályázathoz az alábbi dokumentumokat lehet csatolni:
A szolgáltatás/eszköz használatáról készült bármilyen dokumentációt, esettanulmányt vagy gyakorlati jó példát
Jó minőségű fényképeket a jó gyakorlatban szereplő eszközről, illetve módszer, szolgáltatás alkalmazásáról.
A beérkezett pályázatáról minden pályázónak a megadott e-mailre visszaigazolást küldünk.
Pályázatok értékelése
Az értékelés során a bizottság a következő szempontokat veszi figyelembe:
A szolgáltatás/eszköz egyértelműen meghatározott célcsoportnak szól, a célcsoport igényeinek megfelel.
A pályázatok díjazása Mindkét pályázati kategóriában hirdetünk I. II. és III. helyezettet, illetve az előző évekhez hasonlóan különdíj kiosztására is fenntartjuk a lehetőséget. I. helyezett: MediaMarkt Ajándékkártya 150.000 Ft értékben II. helyezett: MediaMarkt Ajándékkártya 100.000 Ft értékben III. helyezett: MediaMarkt Ajándékkártya 60.000 Ft értékben A díjak mellett a pályamunkákban szereplő jó gyakorlatoknak megjelenést biztosítunk a hazai és nemzetközi eseményeinken, valamint kiadványainkban:
a Euroguidance Pályatanácsadói Díjátadó konferencián (tervezett időpontja: 2024. ősz),
a Pályatanácsadói díj 2024 – Magyarországi jó gyakorlatok című kiadványban (magyar és angol nyelven),
lehetőség a nyertes pályázatban szereplő jó gyakorlat bemutatására hazai szakmai eseményeken és/vagy angol nyelven nemzetközi rendezvényeken.
A pályázattal kapcsolatban további információ az alábbi elérhetőségen érhető el: