European Learning Model

Az Európai Bizottság elindította az Európai Tanulási Modell (ELM) programot. Az érdeklődők 2023. május 11-én kaphattak részletes információt a modell struktúrájáról, a folyamatszabályozásról és arról, pontosan kinek és mire jó. Az ELM az első olyan többnyelvű tanulási adatmodell, amely a tudás és készségek adatcseréje terén új lehetőségeket nyit az interoperabilitás és a bizonyítványok elsimerése előtt.

Az Európai Tanulási Modell támogatja az emberek elvárásainak és készségeinek a munkaerő-piaci igényekkel és lehetőségekkel való összehangolását. A képesítések elismerését és a készségek érvényesítését támogató eszközökkel az ELM elősegíti a továbbképzés és az egész életen át tartó tanulás gondolkodásmódját.

Az ELM az Európai Képesítési Keretrendszerről szóló tanácsi ajánlás VI. mellékletében szereplő, „Az EKKR-szintű képesítésekre vonatkozó információk elektronikus közzétételére szolgáló adatmezők elemei” című ajánlás, valamint a mikrotanúsítványokra vonatkozó európai megközelítésről szóló tanácsi ajánlás I. mellékletében szereplő, „A mikrotanúsítványok leírására szolgáló európai szabványok”  című ajánlás kiindulási pontjai alapján készült.

A már működő kezdeményezésekhez kapcsolódva az ELM racionalizálhatja a tanulás leírását más uniós szintű tevékenységeken belül (például a European Blockchain Services Infrastructure, Micro-credentials, Erasmus Without Paper és a European Student Card Initiative). Az egységes adatmodell megteremti az alapot az interoperabilitáshoz és lehetővé teszi a nemzeti kontextusban való használatát és testreszabásának lehetőségeit, egyúttal fontos lépés a Közös Európai Készségadattér (Common European Skills Data Space) kialakítása felé is.

További információ az ELM-ről itt található.

További bejegyzéseink